කුසල් පෙරේරාට ඉන්දීය තරගය අහිමිවෙන ලකුණු සම්පූර්ණ විස්තරය මෙන්න

Sports News

ශ්‍රී ලංකා ආරම්භක පිතිකරු කුසල් ජනිත් පෙරේරාගේ උරහිසට ආබාධයක් හේතුවෙන් ඉන්දීය තරගාවලියට සහභාගි විම සම්බන්ධයෙන් ගැටලුවක් පවතී. එංගලන්ත එක්දින තරගාවලියේදී කුසාල් පෙරේරාගේ උරහිසට ආබාධයක් සිදු වූ අතර සංචිතයට නිසි ආදේශකයක් නොලැබීම හේතුවෙන් ඔහුට එම තරගය ක්‍රීඩා කිරිමට සිදු විය. “වෛද්‍ය කාර්ය මණ්ඩලය ඔහුට මේ වන විට එන්නතක් ලබා දී ඇති නිසා ඔහු ඊයේ සහ අද කණ්ඩායම සමඟ පුහුණුවීම් කළේ නැත. අපට හෙට ඇමතුමක් ගත යුතුව ඇත, නමුත් එය එතරම් හොඳ නැත ”යනුවෙන් ශ්‍රී ලංකා ක්‍රිකට් හි නිලධාරියෙක් නිව්ස්වෙයාර් වෙත පවසා ඇත. කුසාල් පෙරේරාගේ නොපැමිණීම ශ්‍රී ලංකාවේ පිතිකරණ ඒකකය තවදුරටත් දුර්වල කරනු ඇති අතර ධනංජය ද සිල්වා පමණක් සංචිතයේ සිටින ජ්‍යෙෂ්ඨ පිතිකරුවෙකු ලෙස ක්‍රිඩා කරයි.

එක්දින හා විස්සයි 20 තරගමාලාවේ නායකයා නොවන බව කුසල් පෙරේරාට නිල වශයෙන් දන්වා තිබේ.මේ අතර, ශ්‍රී ලංකාවේ ප්‍රධාන පුහුණුකරු මිකී ආතර් සහ පන්දු යැවීමේ පුහුණුකරු චමින්ද වාස් ශ්‍රී ලංකා කණ්ඩායමේ පුහුණු සැසිවාරයට එක්වූයේ ඔවුන්ගේ නිරෝධායනය අවසන් කිරීමෙන් පසුවය.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *