ශ්‍රී ලංකා ජාතික කණ්ඩායමේ ප්‍රධාන පුහුණුකරු ධූරයට වඩාත්ම සුදුසු රොෂාන් මහානාම

Sports News

මිකී ආතර් ගේ පුහුණුකාරිත්වය යටතේ පැවති සියලු තරගාවලින් පරාජයට පත්විමට හේතුවෙන් දේශිය පුහුණුකරුවෙකු ගේ අවශ්‍යතාව මතුව ඇති බව මුරලි පවසයි. එමෙන්ම ශ්‍රී ලංකා ජාතික ක්‍රිකට් කණ්ඩායමේ ප්‍රධාන පුහුණුකරු ලෙස හිටපු ක්‍රිකට් ක්‍රීඩක රොෂාන් මහනාමා පත් කළ යුතු යැයි මුරලි පවසයි. වර්තමාන ක්‍රමය වෙනස් කළ හැක්කේ කාටදැයි මට සිතිය හැකි එකම මිනිසා රොෂාන් මහානාමය. වැඩිදුරටත් අදහස් දක්වමින් මුරලි පවසා සිටියේය.

මම රොෂාන් ට කතා කළා රොෂාන් මහානාම කියා සිටියේ තමාට ඒ ගැන සිතීමට කාලය අවශ්‍ය බවයි,නමුත් මෙය මගේ මතයයි, ශ්‍රී ලංකා ක්‍රිකට් ආයතනය මේ ගැන සිතන්නේ කුමක්දැයි මම නොදනිමි ශ්‍රී ලංකා ක්‍රිකට් උපදේශක කමිටුවේ සාමාජිකයෙකු වන මුරලිදරන් මහතා මෙසේ පැවසීය. ශ්‍රී ලංකා ක්‍රිකට් උපදේශක කමිටුවේ සාමාජිකයෙකු වන මහනාම දෙස බලන්නේ මිකී ආතර් වෙනුවට ඔහුගේ වසර දෙකක ධූර කාලය දෙසැම්බර් මාසයේදී අවසන් වන බව සන්ඩේ ටයිම්ස් පුවත්පත සති අන්තයේ වාර්තා කරමිනි.

මහානාමාට පුහුණු කිරීමේදී අකෘති කිහිපයක් තිබුණද ඔහු හොඳ කළමනාකරුවෙකු ලෙස සැලකේ.පත් කළ හොත්,රොෂාන් මහානාමාට වත්මන් ඉන්දීය ප්‍රධාන පුහුණුකරු රවී ශාස්ත්‍රි ට සමාන භූමිකාවක් රඟ දැක්විය හැකිය.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *