පියාගේ අඩි පාරේ යන්න මග හදන අපේ මුරලිගේ පුතා

Sports News

මුත්තයියා මුරලිදරන් යනු ලොව බිහිවූ සුපිරිතම දඟ පන්දු යවන්නා වේ. ඔහු සෑම කාලයකම දක්ෂතම දඟ පන්දු යවන්නෙකු ලෙස සැලකේ. ක්‍රිකට් දිවියේ දක්ෂිණාංශික දඟ පන්දු යවන්නා තරග 133 කදී ටෙස්ට් කඩුලු 800 ක් ලබා ගත්තේ 22.7 ක සාමාන්‍යයකිනි. එය ලෝකයේ ඕනෑම ක්‍රීඩකයෙකුගේ ඉහළම අගයයි. ඔහු ක්‍රීඩා කළ දිනවලදී එක්දින තරග 534 ක් සහ විස්සයි 20 තරග 13 ක් තෝරා ගත්තේය.

ඔහුගේ සුවිශේෂී හැකියාව නිසා ප්‍රසිද්ධ වූ අතර මුරලිදරන් ලොව හොඳම පිතිකරණ බලඇණිය වන සචින් තෙන්ඩුල්කාර්, ඇඩම් ගිල්ක්‍රිස්ට්, සයීඩ් අන්වර් වැනි අය මුරලිදරන්ගේ දඟ පන්දු යැවීම සමඟ කටයුතු කිරීමට මහත් පරිශ්‍රමයක් දැරූහ. දැන්, ඔහුගේ පුතා තම පියා කළ දේ අනුකරණය කිරීමට යමින් සිටී. මුරලිදරන් විසින් සිය ට්විටර් සංග්‍රහයේ මෑතකදී පළ කරන ලද වීඩියෝවකදී ඔහුගේ පුත් නරේන් දැල්වල පන්දු යවන අයුරු දැකගත හැකි විය.

වීඩියෝවේ සටහන් කර ගත යුතු වැදගත් කරුණ නම් මුරලිදරන්ගේ පුතාගේ පන්දු යැවීමේ ක්‍රියාව ඔහුගේ පන්දු යැවීමේ ඉරියව්වට බොහෝ දුරට සමාන වීමයි.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *