පාකිස්තාන – ඇෆ්ඝනිස්තාන එක්දින තරගාවලිය ශ්‍රී ලංකාවේ දී

Sports News

එළඹෙන පාකිස්තානය සහ ඇෆ්ගනිස්ථානය අතර තරග තුනකින් යුත් එක්දින ජාත්‍යන්තර තරඟාවලිය ශ්‍රී ලංකාවේ හම්බන්තොට මහින්ද රාජපක්ෂ ක්‍රීඩාංගණය වෙත මාරු කර යවා තිබේ.

පාකිස්තානය සහ ඇෆ්ගනිස්ථානය අතර සැප්තැම්බර් 01-05 දක්වා ඔවුන්ගේ පළමු එක්දින තරග මාලාව පැවැත්වීමට කටයුතු කර ඇත. තරග තුනකින් යුත් එක්දින තරගාවලිය මීට පෙර ඩුබායි හිදී පැවැත්වීමට නියමිතව තිබූ නමුත් එය දැන් ශ්‍රී ලංකාවට මාරු කර යවා තිබේ.

වාර්තාවලට අනුව, ස්ථානය වෙනස් වීමට හේතුව එක්සත් අරාබි එමීර් රාජ්‍යයේ භූමිය නොතිබීමයි. ඉදිරි මාස කිහිපය තුළ එක්සත් අරාබි එමීර් රාජ්‍යයේ ක්‍රිකට් තරග රාශියක් දැකගත හැකි වනු ඇති අතර, එමිරේට්ස් ජාතිය ඉන්දියානු ප්‍රිමියර් ලීග් තරගාවලියේ දෙවන අදියර සඳහා සත්කාරකත්වය ලබා දීමට නියමිතය.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *