දක්ෂ තුන් ඉරියව් ක්‍රීඩක වනිදු හසරන්ග ගැන විස්තරයක්

Sports News

පින්නදූවේ වනිඳු හසරංග ද සිල්වා යනු ජාත්‍යන්තර ක්‍රිකට් ක්‍රීඩාවේ ශ්‍රී ලංකාව නියෝජනය කරන පා දඟ පන්දු යවන්නෙකි. 24 හැවිරිදි ඔහු පහළ මැද පෙළ ස්ථානයේ පිතිකරණයේ යෙදෙයි. එමෙන්ම කණ්ඩායමට හොඳ ලකුණු රැස් කිරීමේ හැකියාව ද තිබේ.

වනිඳු හසරංග ඉන්දියාවට එරෙහිව පැවති සීමිත ඕවර තරගාවලියේදී පන්දුවෙන් විශිෂ්ට දස්කම් දැක්වීමෙන් ප්‍රසිද්ධියට පත් විය. ඔහු කණ්ඩායම වෙනුවෙන් කැපී පෙනෙන ලෙස කැපවීමෙන් පසු බොහෝ හිටපු ක්‍රිකට් ක්‍රීඩකයින් හසරංගට ප්‍රශංසා කළහ. කැපී පෙනෙන කරුණ නම් ජනප්‍රිය දඟ පන්දු යවන ක්‍රීඩක මුත්තයියා මුරලිදරන් අයි.පී.එල් කණ්ඩායම් වලට පවා හසරංග වෙන්දේසියේ යාමට යෝජනා කර තිබීමයි. 24 හැවිරිදි ඔහු මේ දක්වා ටෙස්ට් තරඟ 4 ක්, එක්දින තරඟ 26 ක් සහ විස්සයි 20 තරඟ 21 කදී ශ්‍රී ලංකාව නියෝජනය කර ඇත.

වනිඳු හසරංග ගැන නොදන්නා කරුණු 5 ක් දෙස බලමු.

#1 වනිඳු හරංග එක්දින තරඟ වලදී ශ්‍රී ලංකාව වෙනුවෙන් 8 වන ස්ථානයේ රැඳී සිටියදී වැඩිම ලකුණු ලබා ගැනීමේ වාර්තාවට හිමිකම් කීවේය.

#2 වනිඳු හසරංග එක්දින ඉතිහාසයේ කඩුලු ත්‍රිත්වයක් ලබා ගත් තුන්වන ක්‍රීඩකයා වේ.

#3 වනිඳු හසරංග 2018-19 ප්‍රිමියර් ලීග් තරඟාවලියේ වැඩිම ලකුණු ලාභියා විය.

#4 වනිඳු හසරංග වඩාත් බලාපොරොත්තු තැබිය හැකි ක්‍රීඩකයා ලෙස නම් කරන ලදී.

#5 වනිඳු හසරංග ICC ශ්‍රේණිගත කිරීම් වල දෙවෙනි ස්ථානයේ සිටින පන්දු යවන්නා බවට පත්විය.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *