ලොව ලස්සනම ක්‍රිකට් ක්‍රිඩාන්ගන 10 මෙන්න

Sports News

ඇමරිකානු එක්සත් ජනපදයේ කුඩා ප්‍රේක්ෂක සංඛ්‍යාවක් පමණක් සිටියද, පාපන්දු වලින් පසු ලොව දෙවන ජනප්‍රිය සමපේක්ෂන ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් ය. 2019 ලෝක කුසලානය නරඹන්නන් බිලියනයකටත් වඩා වැඩි පිරිසක් පැමිණි ඇති බවට වාර්ථා වේ. ක්‍රිකට් ක්‍රීඩාවේ තවමත් දින හතරේ සහ පහේ තරඟ දක්නට ලැබෙන නමුත් කෙටි වෙනස්කම් නිසා නව පරම්පරාවේ රසික පරම්පරාවක් ගෙන ආ අතර ක්‍රීඩාව පළමු වරට නරඹන්නන්ට පහසුවෙන් තේරුම් ගැනීමට හැකි වී තිබේ.

පොදුරාජ්‍ය මණ්ඩලයීය රටවල ක්‍රිකට් වඩාත් ජනප්‍රියයි, එබැවින් ඕස්ට්‍රේලියාව, ඉන්දියාව, දකුණු අප්‍රිකාව සහ එංගලන්තය වැනි රටවල විශාලතම ක්‍රීඩාංගණ ඇත. මෙම නිර්මාණයන්ගෙන් ඉතාමත් සුවිශේෂී ලස්සන ක්‍රිකට් ක්‍රිඩාන්ගන ක්‍රිකට් ලෝකය පුරා ප්‍රසිද්ධය. එම ප්‍රසිද්ධ ක්‍රිඩාන්ගන අතරින් ක්‍රිඩාන්ගන 10 මෙසේ පෙළගැස්විය හැක.

#1

 

#2

#3

#4

#5

#6

#7

#8

#9

#10

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *