ඔවුන්ගේ දඟ පන්දු පුහුණුකරු රංගන හේරත් එය හොඳින්ම සිදුකල අයගෙන් එක් අයෙක්.

Sports News

ඕස්ට්‍රේලියානු දඟ පන්දුයවන ක්‍රිඩක ඇශ්ටන් ඒගාර් බංගලාදේශ දඟ පන්දු යවන්නන් සිදුකළ සුවිශේෂී පන්දු යැවිම පිළිබඳව කතා කරයි. වත්මන් බංගලාදේශ දඟ පන්දු යවන උපදේශක ශ්‍රී ලංකා හිටපු ක්‍රිකට් ක්‍රිඩක රංගන හේරත් පිළිබඳව කතා කරයි.

දඟ පන්දු යැවීමේදී ක්‍රීඩකයින්ට වාසියක් තිබේදැයි විමසූ විට අගාර් පැවසුවේ එය විශාල වාසියක් බවයි. කෙටි පන්දු යවන්නන්ට කඩුල්ලේ වැදීමට බොහෝ දුරට ඉඩ ඇති අතර පන්දුව දිගු වේලාවක් පතිත වනු ඇති බව ඔහු පැවසීය.

හිටපු ශ්‍රී ලංකා ක්‍රිඩක සහ වර්තමාන බංග්ලාදේශ පුහුණුකරු රංගන හේරත් එය කළ හොඳම ක්‍රීඩකයා බවත් එය දැන් බංග්ලාදේශ දඟ පන්දු යවන්නන්ගේ දක්ෂතාවයෙන් පිළිබිඹු වන බවත් අගාර් පැවසීය. දඟ පන්දු යවන්නන් සිය රාජකාරිය උපරිමයෙන් කිරිම නිසා ඕස්ට්‍රේලියානු පිතිකරුවන්ට ලකුණු අතරට ඒමට අපහසු වුණ බව ඒගාර් පවසා සිටියේය.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *