එළඹෙන විස්සයි විස්ස ලෝක කුසලානය සඳහා ක්‍රිඩා කරන නවසීලන්ත කණ්ඩායම මෙන්න

Sports News

ක්‍රිකට් ක්‍රීඩාවේ සාර්ථක කණ්ඩායම සඳහා සම්මානයක් තිබේ නම්, නම් කරන ලද ප්‍රථම කණ්ඩායම වන්නේ බ්ලැක් කැප්ස් ය. පසුගිය දශකය තුළ නවසීලන්තය ඉන්දියානු සගයන් සමඟ හොදින් මුහුණදුන් කණ්ඩායම විය. පන්දුවාර 50 ලෝක කුසලානයේ අවසන් තරග දෙකේදී සහ 2016 විස්සයි 20 ශූරතාවලියේ අර්ධ අවසන් පූර්ව වටයේදී ද නවසීලන්තය අනුශූරයන් වූහ.

තවද, WTC අවසන් තරඟය සඳහා සුදුසුකම් ලැබූ පළමු කණ්ඩායම නවසීලන්තයයි. නමුත් එවිට ප්‍රශ්නය පැන නැඟේ – ඔවුන්ට මෙවර T20 ලෝක කුසලානයේදී මෙම ජයග්‍රහණය දිගටම කරගෙන යාමට හැකිද?

කිවී වලට වාසිදායක අවස්ථා තිබේ. ඔවුන් සතුව ශක්තිමත් සංචිතයක් ඇත, කේන් විලියම්සන් ආකෘති තුනෙහිම පෙරමුණ ගෙන සිටින අතර ඔහුන්ට විශිෂ්ටතම පන්දු යවන්නන් සිටින අතර ඔවුන්ගේ පළමු විස්සයි 20 අවසන් තරගය ක්‍රීඩා කිරීමට බලාපොරොත්තු වේ එය ඉන්දියාව සමගය. WTC අවසන් තරගය නිම කිරීමෙන් පසු බ්ලැක් කැප්ස් හි පූර්ණ අවධානය ඔවුන්ගේ පළමු අයිසීසී විස්සයි 20 කුසලානය කෙරෙහි යොමු කෙරේ.

2021 දී ICC T20 ලෝක කුසලානය දිනා ගැනීමට අංක 3 T20I කණ්ඩායමට හිමිකම් කියන නවසීලන්තය එළඹෙන විස්සයි විස්ස ලෝක කුසලානය සදහා නම් කරන ලද සන්චිතය මෙසේ පෙළගැස්විය හැක.

2021 අයිසීසී T20 ලෝක කුසලානය සහ ඉන්දියාවේ T20 තරඟාවලිය සඳහා නවසීලන්ත සංචිතය –

කේන් විලියම්සන් (c), ටොඩ් ඇස්ට්ල්, ට්‍රෙන්ට් බෝල්ට්, මාර්ක් චැප්මන්, ඩෙවෝන් කොන්වේ, ලකී ෆර්ගියුසන්, මාර්ටින් ගප්ටිල්, කයිල් ජේමිසන්, ඩරිල් මිචෙල්, ජිමී නීෂම්, ග්ලෙන් පිලිප්ස් (wk), මිචෙල් සැන්ට්නර්, ටිම් සයිෆර්ට් (wk), ඉෂ් සොධි, ටිම් සවුති, ඇඩම් මිල්නේ .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *