ලොව ලස්සනම පහරවල් වලින් යුතු පිතිකරුවන් 5 අතරට අපේ කෙනෙකුත්.

Sports News

ක්‍රිකට් ක්‍රිඩාවේ විවිධ පිතිකරන රටාවල් තිබේ උදාහරණයක් වශයෙන් කවර් ඩ්‍රයිව් එකක් හෝ කෙලින්ම ඩ්‍රයිව් කිරීමක් ඔබ නිතර ක්‍රිකට් තරග නරඹන අතරතුර දැක ඇත. බොහෝ ක්‍රිකට් ලෝලීන් ද්‍රව්‍යයට වඩා විලාසිතා තෝරා ගනී. බොහෝ දෙනෙකුට ක්‍රීඩාව කවියක් වන අතර පිටියේ සිටින ක්‍රීඩකයින් ඉතාමත් විශ්මය ජනක පිතිකරන රටාවන් සහ වාතාවරණයන් තුළ සිය කලාත්මක බව විදහා දක්වයි.

මෙම ලිපිය මගින් පැහැදිලි කරන්නේ ක්‍රිකට් ක්‍රිඩකයන්ගේ පිතිකරණය සහ අලංකාරයට රසිකයන් ආදරයෙන් බැඳීමට හේතු වූ එක ක්‍රිඩකයන් ගේ අලන්කාරවත් ක්‍රිඩා පිතිකරන රාටාවල් හිමි ක්‍රිඩකයන් 5 දෙනා ගැනයි. එම ක්‍රිඩකයන් 5 දෙනා මෙසේ පෙළගැස්විය හැක.

1. රිකී පොන්ටිං

2. මහේල ජයවර්ධන

3. සචින් තෙන්ඩුල්කාර්

4. බ්‍රයන් ලාරා

5. මයිකල් ක්ලාක්

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *