ලෝඩ්ස් ක්‍රීඩාංගනයේ ඓතිහාසික අවස්ථාවක් සංගක්කාරගේ ප්‍රධානත්වයෙන්.

Sports News

මේරිලිබෝන් ක්‍රිකට් සමාජයේ (එම්සී.සී) සභාපති ලෙස කටයුතු කරන හිටපු ශ්‍රී ලංකා නායක කුමාර් සංගක්කාර විසින් බ්‍රහස්පතින්දා ලෝඩ්ස් ක්‍රිකට් ක්‍රීඩාංගණයේ නව කොම්ප්ටන් සහ එඩ්රිච් ස්ටෑන්ඩ් විවෘත කළේය. පවුම් මිලියන 53 ක වියදමින් සාදන ලද මෙම කුටි 2019 වසරෙන් පසු ප්‍රථම වතාවට ලෝඩ්ස් ක්‍රීඩාංගණයේදී ටෙස්ට් තරඟයකදී ප්‍රේක්‍ෂකයින් සඳහා විවෘත කෙරේ.

එම්.සී.සී වර්ණ, තද රතු සහ රත්තරන් පීත්ත පටිය කැපීමෙන් සංගක්කාර නිල වශයෙන් විවෘත කරන බව ප්‍රකාශ කළේය. ඔහු සමඟ එම්සී.සී සභාපති ජෙරල්ඩ් කෝබට්, එම්සීසී ප්‍රධාන විධායක නිලධාරී සහ ලේකම් ගයි ලැවෙන්ඩර් සහ ව්‍යාපෘති කණ්ඩායමේ සාමාජිකයින් සමඟ ගත වූ මාස 18 තුළදී කොවිඩ් -19 වසංගතය හේතුවෙන් මතු වූ අභියෝග සහ නැවත සංවර්ධනය කිරීමේ කටයුතු සම්පූර්ණ කළහ.

ප්‍රතිසංස්කරණය කරන ලද කොම්ප්ටන් සහ එඩ්රිච් ස්ටෑන්ඩ්ස් පැරණි ගොඩනැගිලි වෙනුවට සැලකිය යුතු ලෙස වැඩිදියුණු කළ පහසුකම් ඇත.

මෙම මධ්‍යස්ථානයේ නරඹන්නන් 11,600 ක් සඳහා බිම් මට්ටමේ සාප්පුවක්, තණතීරුවට මුහුණලා ඇති අවන්හල් දෙකක්, ආගන්තුක සත්කාර කට්ටල, නාන කාමර පහසුකම්, රෝද පුටුවලට ප්‍රවේශ විය හැකි ස්ථාන සහ සෑම තරාතිරමකම සෝපාන පහසුකම් ඇත. නැවතුම්පොළ දෙක සම්බන්ධ කර ඇත්තේ ඇවිද යන පාලමක් සහ නවීන වහල වහලවල් මගිනි.

#1

#2

#3

#4

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *