දකුණු අප්‍රිකානු එක්දින සංචිතයෙන් ක්‍රීඩකයන් කිහිපයක්ම ඉවතට.

Sports News

දකුණු අප්‍රිකානු ක්‍රිකට් ආයතනය නිවේදනය කළේ, එක්දින තරග තුනකට සහ විස්සයි 20 තරගාවලියකට ක්‍රීඩා කිරීම සඳහා දකුණු අප්‍රිකානු කණ්ඩායම සැප්තැම්බර් මාසයේ ශ්‍රී ලංකාව පැමිණිම නියමිත බවය. 2018 වසරෙන් පසු ප්‍රථම වතාවට ශ්‍රී ලංකාවට දකුණු අප්‍රිකානු කණ්ඩායමක් පැමිණිමට නියමිතය.

ඉන්දීය ප්‍රිමියර් ලීගය නැවත ආරම්භ වීමට දින පහකට පෙර-සැප්තැම්බර් 2 දා පැවැත්වෙන පළමු එක්දින තරගය සහ සැප්තැම්බර් 14 දිනෙන් අවසන් වන සංචාරක ආරම්භයත් සමඟ ශ්‍රී ලංකාව සහ දකුණු අප්‍රිකාව අතර පැවැත්වෙන තරඟ හයම කොළඹ ආර් ප්‍රේමදාස ක්‍රීඩාංගණයේදී පැවැත්වේ.

අවසන් වරට දකුණු අප්‍රිකාව 2018 වසරේදී ශ්‍රී ලංකාවේදී ද්විපාර්ශ්වික තරගාවලියකට ක්‍රීඩා කළ අතර ඒ සඳහා ටෙස්ට් තරග 2 ක්, එක්දින තරග 5 ක් සහ එක්දින විස්සයි 20 තරගයක් සහ ටෙස්ට්, එක්දින තරගාවලිය 3-2 ක් ලෙස ජයග්‍රහණය කර ඇති අතර සත්කාරක 20 යි 20 තරගය ජයග්‍රහණය කර තිබුණි.

දකුණු අප්‍රිකාවේ ශ්‍රී ලංකා සංචාරයේ දකුණු අප්‍රිකානු සන්චිතය මෙන්න.

1. T20 squad

2. ODI squad

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *