ලෝක කුසලානය දිනන්න ශ්‍රී ලංකාවටත් අවස්ථාවක් තියෙනවා – හර්ෂල් ගිබ්ස්

Sports News

එළඹෙන T20 ලෝක කුසලානය ජයග්‍රහණය කිරීම සඳහා ඉන්දියාව සහ එංගලන්තය සමඟ තරඟ වදින එක් අයෙකු ලෙස පකිස්ථානය නම් කළේය. එය නම් කරනු ලැබුවේ දකුණු අප්‍රිකාවේ හිටපු පිතිකරු හර්ෂෙල් ගිබ්ස් විසිනි. ඔහු සුපිරි දකුණත් පිතිකරුවෙක් සහ2008 සහ 2010 T20 ලෝක කුසලාන වල දකුණු අප්‍රිකානු කණ්ඩායම නියෝජනය කළේය.

විස්සයි 20 ලෝක කුසලානය දිනා ගැනීම සඳහා එංගලන්තය, පාකිස්තානය සහ ඉන්දියාවට ලොකු අවස්ථාවක් ඇති බව ගිබ්ස් සම්මුඛ සාකච්ඡාවකදී හෙළි කළේය. ශ්‍රී ලංකාවට හෝ බංග්ලාදේශයට අවස්ථාවක් තිබිය හැකි බවත්, මෙම ආසියානු කණ්ඩායම් වලට එය වාසිදායක විය හැකි බවත් ඔහු ප්‍රකාශ කළේය.

එක්සත් අරාබි එමීර් රාජ්‍යයේ ක්‍රිඩාන්ගන තුළ තරග කිරීමට බලාපොරොත්තු වන ඕස්ට්‍රේලියාව හෝ දකුණු අප්‍රිකාව වැනි විශාල කණ්ඩායම් ගැන ඔහු වැඩිදුරටත් අදහස් දැක්වූයේ නැත.

කෙසේ වෙතත්, තණතීරුවල ස්වභාවය අනුව බොහෝ දේ තීරණය වනු ඇති බවට ඔහු සදහන් කර ඇති බවයි විදෙස් මාධ්‍ය වාර්තා කළේ. පන්දුව දග කැවෙන ස්වභාවයක් පැවතුණහොත් බටහිර ඉන්දීය කොදෙව්වන්ට මෙවර ලෝක කුසලාන තරගාවලිය ජය ගැනීම අසීරු වනු ඇති බව ඔහුගේ අදහසයි.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *