ශ්‍රී ලංකාව ඕමානය සමඟ T20 තරඟ දෙකක් ක්‍රීඩා කිරීමට නියමිතයි.

Sports News

සුපර්12 දෙනාගේ තරගාවලිය සඳහා අයර්ලන්තය, නෙදර්ලන්තය සහ නැමීබියාව සමඟ තරග වදින අයි.සී.සී විස්සයි 20 ක්‍රිකට් ලෝක කුසලාන පළමු වටයේ තරග සඳහා එක්සත් අරාබි එමීර් රාජ්‍යයට යාමට පෙර ශ්‍රී ලංකා කණ්ඩායමක් ඔක්තෝම්බර් මාසයේදී ඕමානයේ සංචාරය කිරීමට නියමිතය.

ඕමානයේ කාලගුණය සහ ක්‍රීඩා කොන්දේසි එක්සත් අරාබි එමීර් රාජ්‍යයට සමාන වන අතර ලෝක කුසලානය සඳහා සූදානම් වීම සඳහා ශ්‍රී ලාංකික ක්‍රිකට් කණ්ඩායමට මෙය කදිම අවස්ථාකි. පැවැත්වීමට නියමිත විස්සයි 20 තරඟ දෙක ඔක්තෝබර් 7 සහ 9 දිනවල අමරත් හි ඕසී පිටියේ දී පැවැත්වීමට නියමිතයි.

ශ්‍රී ලංකාව අයර්ලන්තය, නෙදර්ලන්තය සහ නැමීබියාව සමඟ ඒ කාණ්ඩයට ඇතුළත් වී ඇති අතර ඕමානයේ බංග්ලාදේශය, ස්කොට්ලන්තය සහ පී.එන්ජී කණ්ඩායම බී කාණ්ඩයේ සිටින අතර එම කාණ්ඩයේ පළමු කණ්ඩායම් දෙක ක්‍රිකට් ක්‍රීඩාවේ ප්‍රභූ කණ්ඩායම් අට සමඟ තරගාවලියේ සුපිරි 12 අදියර සඳහා එක්වනු ඇත.

මිකී ආතර් විසින් පුහුණු කරන ලද ශ්‍රේණිගත කිරීම් වල සිත් ඇදගන්නා සුළු ක්‍රීඩකයන් සංඛ්‍යාවක් සිටින තරුණ පාර්ශවයක් ලෙස ශ්‍රී ලංකා කණ්ඩායම හැඳින්විය හැක. විරාත් කෝලි, රෝහිත් ෂර්මා සහ ජස්ප්‍රිට් බුම්රා වැනි බොහෝ ඉන්දීය ක්‍රීඩකයින් නොමැතිව ඉන්දියාව සිටියද, ශ්‍රී ලංකා කණ්ඩායම මෑතකදී තරඟ3 කින් සමන්විත විස්සයි 20 තරගාවලියකදී 3-1ක් ලෙස ඉන්දිය සංචාරය පරාජය කළේය.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *