ඕස්ට්‍රේලියාව සිය ICC T20 ලෝක කුසලාන කණ්ඩායම නම් කරයි.

Sports News

T20 ලෝක කුසලානය සදහා ඕස්ට්‍රේලියාව ඔවුන්ගේ 2021 ලෝක කුසලාන ක්‍රිකට් තරගාවලිය සඳහා කණ්ඩායමක් නම් කර ඇති අතර නායක ආරොන් ෆින්ච් සහ ස්ටීව් ස්මිත් නැවත ක්‍රීඩාවට කැදවා ඇත.

ෆින්ච් (දණහිසේ) සහ ස්මිත් (වැලමිට) මෙම තරගාවලියෙන් තුවාල ලබා ආපසු පැමිණ ලෝක කුසලානය ජයග්‍රහණය කිරිමට සහය වී ඇති අතර, ඩේවිඩ් වෝනර්, ග්ලෙන් මැක්ස්වෙල්, මාකස් ස්ටොයිනිස්, පැට් කමින්ස් සහ කේන් රිචඩ්සන් ද කණ්ඩායමේ හිඳගෙන නැවත ක්‍රීඩා කිරීමට සූදානම් වෙති.

ඕස්ට්‍රේලියාව සිය පළමු පිරිමි විස්සයි 20 ලෝක කුසලානය හඹා යන විට මෙම ක්‍රිඩකයන් හත නැවත පැමිණීම ලොකු වාසනාවක්. ඕස්ට්‍රේලියානුවන් විස්සයි 20 ක්‍රිකට් ක්‍රීඩාවේ ප්‍රමාද වූ කෙටි කාලය විඳදරාගෙන සිටි අතර ඔවුන්ගේ පසුගිය තරග මාලාවන් පහම පරාජය වී තිබුණි.

කෙසේ වෙතත්, මෑතකාලීන ක්‍රීඩකයින් තිදෙනා තුළම කණ්ඩායමක් ඉදිරිපත් කිරීමට ඔවුන්ට නොහැකි වූ අතර, වෝනර්ගේ නැවත පැමිණීම ඔවුන් බලාපොරොත්තු වන පරිදි ලොක කුසලානය ජයග්‍රහණය කිරිමටය. අපි බලමු ඔවුන් නම් කරපු ලෝක කුසලාන සන්චිතය..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *