මහේල ජයවර්ධන- ක්‍රිකට් ක්‍රීඩාවේ ශ්‍රේෂ්ඨතම මොළකරුවෙකි..

Sports News

එංගලන්තයේ හිටපු වේග පන්දු යවන ක්‍රිඩක ඩැරන් ගොග් ESPN cricinfo වෙත අදහස් දක්වමින් ක්‍රිකට් ලෝකයේ ගාඩියෝලා ලෙස ශ්‍රී ලාංකික ක්‍රිකට් ක්‍රිඩක මහේල ජයවර්ධන පත් කළේය.

පෙප් ගාර්ඩියෝලා ස්පාඤ්ඤ professional වෘත්තීය පාපන්දු කළමනාකරුවෙකු වන අතර හිටපු ක්‍රීඩකයෙකු වන අතර ඔහු ප්‍රිමියර් ලීග් සමාජයේ මැන්චෙස්ටර් සිටි හි වත්මන් කළමනාකරු වේ. ඔහු නිතරම ශ්‍රේෂ්ඨතම කළමනාකරුවෙකු ලෙස සැලකෙන අතර ලා ලීගා, බුන්ඩෙස්ලිගා සහ ප්‍රිමියර් ලීග් පිට පිට අඛණ්ඩව ලීග් තරග ජයග්‍රහණය කළ සහ ඒ ඒ ලීග් ශූරතා සියල්ලම දිනා ගත් වාර්තාවට හිමිකම් කියයි.

ඩෙරන් ගොග් පැවසුවේ පෙප් ගාර්ඩියෝලා ලෙස, මහේල විශාල කණ්ඩායම් වලට ඇතුළු වන බවත් ඔහුගේ සන්සුන් බලපෑම සහ විශිෂ්ඨ පුහුණු හැකියාව නිසා ඔහු සාර්ථකත්වය අත්කර ගත් බවත් ඔහු කළමනාකරණය කරන කණ්ඩායමේ ඔහු පිළිබිඹු කළ බවත් ය.

මහේල ජයවර්ධන මුම්බායි ඉන්දියන්ස් කණ්ඩායම සමඟ වසර 4 ක් තුළ IPL ශූරතා තුනක් දිනා ගැනීමට මූලික විය. ඔහු දැනට The hundred තරඟ වල පුහුණුකරු ලෙස කටයුතු කරන අතර එම තරගාවලියද ජයග්‍රහණය කිරිමට මහේල ජයවර්ධන පුහුණුකාරිත්වය දරණ සදර්න් බ්‍ර්ව් කණ්ඩායමට හැකි විය.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *