චන්දර්පෝල් ඔහුගේ ඇස් යට අඳුරු ස්ටිකර් භාවිතා කිරිමට හේතුව මෙන්න.

Sports News

බටහිර ඉන්දීය කොදෙව් ක්‍රිකට් කණ්ඩායම වෙනුවෙන් ඉහළම දස්කම් දක්වමින් නමක් දිනාගත් ශිවනරීන් චන්දර්පෝල් යනු ජනප්‍රිය ක්‍රිකට් ක්‍රීඩකයෙකි. ඔහු ඉන්දියානු සම්භවයක් ඇති නමුත් චන්දර්පෝල් උපත ලැබුවේ ගයනාවේ යුනිටි ගම්මානයේ ය. ඔහු ඉපදුනේ 1974 අගෝස්තු 16 වන දින වන අතර 2021 අගෝස්තු වන විට ඔහුගේ වයස අවුරුදු 47 කි.

පිතිකරණය හැරුණු විට සිව්නරීන් චන්දර්පෝල් රසිකයන් අතර ජනප්‍රිය වූයේ සුවිශේෂී හේතු දෙකක් නිසායි.

සිව්නරීන් චන්දර්පෝල් ක්‍රීඩාවේ විෂිශ්ඨතම ක්‍රිඩකයෙකි. විශේෂයෙන්ම ටෙස්ට් තරඟයකදී ඔහුට එරෙහිව ක්‍රීඩා කරන විට ඔහුගේ පන්දු යැවීම විපක්ෂ පන්දු යවන්නන්ට ඉතාමත් අසීරු කාර්යයක් විය. චන්දර්පෝල් සිය ටෙස්ට් දිවියේ පන්දු 27,000 කට වැඩි ගණනකට මුහුණ දුන් අතර එහිදී ඔහු ඉනිම් 280 කදී පන්දුවට පහර දුන්නේය.

අනෙකුත් පිතිකරුවන්ට වඩා බෙහෙවින් වෙනස් වූ ඔහුගේ සුවිශේෂී ස්ථාවරයක් ඔහුට තිබූ බව රසිකයන් නිතරම පවසයි. එසේම චන්ද්‍රපල් ඔහුගේ දෑස් යට අඳුරු ස්ටිකර් පැලඳ සිටියේය.

චන්ද්‍රපෝල් ස්ටිකර් පැලඳීමට හේතුව ඒවා දිලිසෙන විරෝධී පැච් වීමයි. ඒම හේතුවෙන් ඇස් වල පර්යන්ත ප්‍රදේශයට ඇතුළු වන ආලෝකය අඩු වෙයි. එම නිසා එම ස්ටිකර් ආධාරයෙන් හිරු එළියේ තාපය හේතුවෙන් වැඩි බලපෑමක් සිදු නොවී පන්දුවට පහර දීමට සහ පන්දු යැවීමට හැකි වේ. මෙම හේතුව නිසා ඔහු ඇස් යට අදුරු ස්ටිකර් භාවිතා කර ඇත.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *