දිනේෂ් චන්දිමාල් නැවත දකුණු අප්‍රිකානු තරගාවලිය සඳහා ශ්‍රී ලංකා සංචිතයට කැඳවයි

Sports News

දකුණු අප්‍රිකාවට එරෙහිව කොළඹ ආර්.ප්‍රේමදාස ක්‍රිඩාන්ගනයේ දී පැවැත්වීමට නියමිත සීමිත ඕවර තරගාවලිය සඳහා 22 දෙනෙකුගෙන් යුත් සංචිතයක් මේ වනවිටත් ප්‍රකාශයට පත් කර ඇති අතර, සැප්තැම්බර් 2 දා සිට තරගාවලිය ආරම්භ වේ. දිනේෂ් චන්දිමාල් කලකට පසු ආපසු කණ්ඩායමට නම් කොට ඇත.

චන්දිමාල් අවසන් වරට ශ්‍රී ලංකාව වෙනුවෙන් ක්‍රිඩා කළේ අප්‍රේල් මාසයේදී බටහිර ඉන්දීය කොදෙව් කණ්ඩායමට එරෙහිව පැවති තරග මාලාවේදී ඔහු අර්ධ ශතක දෙකක් වාර්තා කළේය. දකුණු අප්‍රිකානු තරගාවලියේ දී උප නායකයා ලෙස නම් කර ඇති ධනංජය ද සිල්වා සමඟ දසුන් ශානක කණ්ඩායමේ නායකයා ලෙස කටයුතු කරනු ඇත.

දකුණු අප්‍රිකාවට එරෙහිව සීමිත පන්දු තරගාවලිය සඳහා ශ්‍රී ලංකා නවක ක්‍රීඩකයින් තිදෙනෙකු ඇතුළත් කර තිබේ. ළහිරු මධුශංක, මහේෂ් තීක්ෂණ සහ පුලිනා තරංග යන තිදෙනාය. ඔවුන් ජාත්‍යන්තර මංගල වරම් ලබාගැනීමට නියමිත ය.

අයි.සී.සී පිරිමි ක්‍රිකට් ලෝක කුසලාන සුපර් ලීගයේ කොටසක් ලෙස එක්දින තරග 3 ක්‍රියාත්මක වේ. විස්සයි 20 ලෝක කුසලානය ඉලක්ක කරගෙන විස්සයි 20 තරගමාලාව ක්‍රියාත්මක වේ.

ශ්‍රී ලංකා සංචිතය: දසුන් ශානක (නායක), ධනංජය ද සිල්වා, කුසල් පෙරේරා, දිනේෂ් චන්දිමාල්, අවිශ්ක ප්‍රනාන්දු, භානුක රාජපක්ෂ, පැතුම් නිශ්ශංක, චරිත් අසලංක, වනිඳු හසරංග, කමිඳු මෙන්ඩිස්, මිනෝද් භානුක, රමේෂ් මෙන්ඩිස්, චාමික කරුණාරත්න, නුවන් ප්‍රදීප් බිනුර ප්‍රනාන්දු, දුෂ්මන්ත චමීර, අකිල ධනංජය, ප්‍රවීන් ජයවික්‍රම, ළහිරු කුමාර, ළහිරු මධුශංක, පුලින තරංග, මහීෂ් තීක්ෂණ.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *