සිංහ කොඩිය ක්‍රිකට් ලෝකයේ ඉහළින් ම ඔසවා තැබූ රත්ගම සිංහයා

Sports News

ලසිත් මාලිංග යනු ශ්‍රී ලංකාවේ හිටපු ක්‍රිකට් ක්‍රීඩකයෙක් වන අතර ඔහු සෑම විටම පන්දු යැවූ ශ්‍රේෂ්ඨතම සීමිත පන්දු යවන්නෙකු ලෙස සැලකේ. ඔහු 2014 ශ්‍රී ලංකා විස්සයි 20 ලෝක කුසලානය ජයග්‍රහණය කළ කණ්ඩායමේ නායකයා විය.

සීමිත ඕවර පිටියේ විෂිශ්ඨයන් අතර ශ්‍රේෂ්ඨතම පන්දු යවන්නෙකු වූ ලසිත් මාලිංග යෝකර් රජු ලෙස ක්‍රිකට් ලෝකයේ ජනප්‍රියයි.

බිය උපදවන වේග පන්දු යවන්නෙකු වන මාලිංග විස්සයි 20 ක්‍රිකට් ක්‍රීඩාවේදී කඩුලු 107 ක් දවා ගනිමින් කඩුලු ලබා ගත් ක්‍රීඩකයන් අතර ඉදිරියෙන්ම සිටී. මාලිංගගේ නමට T20I කඩුලු ත්‍රිත්ව දෙකක් ද තිබේ.

අමරණීය මතක රැසක් ඉතිරිකරමින් ලසිත් මාලිංග නම් වූ පුරාවුර්තය සියලුම ජාත්‍යන්තර ක්‍රිකට් තරගවලින් ඊයේ සමුගත්තේය. වැඩිදුරටත් අදහස් දක්වමින් සිය සමුගැනිම පිළිබඳව ලසිත් මාලිංග මෙසේ අදහස් පළ කළේය.

” අද මට ඉතාමත් විශේෂ දවසක්. මොකද මගේ T20 ජීවිතය පුරාවටම මට සහයෝගය දුන් සහ ආශිර්වාද කළ සෑම කෙනෙකුටම ස්තූති කිරීමට අවශ්‍යයි. අද මම තීරණය කරනවා T20 පන්දු යැවීම සඳහා විවේක ගන්න. ඒ නිසයි මට ශ්‍රී ලංකා ක්‍රිකට් පාලක මණ්ඩලයට සහ මගේ කණ්ඩායමේ සාමාජිකයින්ට ස්තූති කිරීමට අවශ්‍ය වන්නේ. අපේ තරුණයින් ඉතිහාසගත වන තුරු බලා සිටිමු යනුවෙන් ඔහු ප්‍රකාශ කළේය. ”

දාහත් වසරක් මුළුල්ලේ ශ්‍රී ලංකා ක්‍රිකට් කණ්ඩායම නියෝජනය කර, විවිධ ජයග්‍රහණයන් ශ්‍රී ලංකාවට අත් කර දෙමින්, මාතෘ භූමියේ අභිමානය ලොව පුරා රැන්දූ විශිෂ්ට වේග පන්දු ක්‍රීඩක ලසිත් මාලිංගගේ විශ්‍රාම ජීවිතයට අපි සුභාශිංසන පිරිනමමු.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *