ක්‍රිකට් පිටියේ මම මුහුණ දීමට බයම පන්දුයවන්නා මුරලිදරන් – විරේන්ද්‍ර ෂෙවාග්

Sports News

විරේන්ද්‍ර ෂෙවාග් යනු හිටපු ඉන්දීය ක්‍රිකට් ක්‍රීඩකයෙකි. සෑම කාලයකම ඉතාමත් දක්ෂ පිතිකරුවෙකු ලෙස පුළුල් ලෙස සැලකෙන සෙවාග් ආක්‍රමණශීලී දකුණත් ආරම්භක පිතිකරුවෙකු ලෙස සැලකේ. අර්ධ කාලීන දකුණත් ඕෆ් දඟ පන්දු යැවීය. ඔහු 1999 දී සිය පළමු එක්දින ජාත්‍යන්තර තරගය ක්‍රීඩා කළ අතර 2001 දී ඉන්දියානු ටෙස්ට් කණ්ඩායමට එක් විය.

විරේන්ද්‍ර ෂෙවාග්ට ජාත්‍යන්තර ක්‍රිකට් පිටිය තුල මුහුණදීමට අපහසු එකම පන්දු යවන්නා මුත්තයියා මුරලිදරන් බව ප්‍රකාශ කළේය.

විරේන්ද්‍ර ෂෙවාග් ප්‍රහාරාත්මක ආරම්භක පිතිකරුවෙකි. පන්දු යවන්නන් අසරණ කල මෙම අසහාය ක්‍රිකට් ක්‍රිඩකයාට තර්ජනයක් වූ එම පුද්ගලයා මුත්තයියා මුරලිදරන්ය. තමා මුහුණ දීමට බිය වූ එකම පන්දු යවන්නා නම් ශ්‍රී ලංකාවේ ජනප්‍රිය දඟ පන්දු යවන ක්‍රීඩක මුත්තයියා මුරලිදරන් පමණක් බවයි ඔහු පවසා සිටින්නේ.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *