තරංග ඇතුළු ශ්‍රී ලංකා ක්‍රීඩකයින් 8ක් සමගින් EPL අද සිට – සම්පූර්ණ විස්තරය

Sports News

නේපාලයේ පැවැත්වෙන එවරස්ට් ප්‍රිමියර් ලීග්, 2021 ඊ.පී එල් T20 හි සිව්වන අදියර අද ආරම්භ වේ. විස්සයි 20 ලීගය කණ්ඩායම් හයකින් සමන්විත වන අතර කොරෝනා වසංගතය හේතුවෙන් තරඟාවලිය දෙවරක් කල් දැමූ අතර අවසානයේ මෙම මස ආරම්භ කිරිමට පියවර ගත්තේය. මෙම තරඟාවලිය නේපාලයේ පැවැත්වෙන විශාලතම ක්‍රීඩා උත්සවය ලෙස හැදින්වේ.

2021 ඊ.පී.එල් තරගාවලිය ලොව පුරා රටවල් 155 කට අධික සංඛ්‍යාවක විකාශනය කෙරෙන අතර එය මිලියන 450 ක් ප්‍රෙක්ෂකයන් නරඹයි. බංග්ලාදේශ ආරම්භක පිතිකරු තමීම් ඉක්බාල් සහ පාකිස්තානයේ හිටපු නායක ෂහිඩ් අෆ්රිඩි, උපුල් තරංග වැනි ක්‍රිඩකයන් සිටීමත් සමඟ ලීගය ක්‍රිකට් ලෝකයේ විශාලතම තරු වලින් සමන්විතයි. මෙම තරඟ පැවැත්වෙන්නේ එකම ක්‍රීඩාංගණයකදීය එය කීර්තිපූර්හි ටියූ ක්‍රිකට් ක්‍රීඩාංගනය ලෙස හැඳින්වෙයි. ඊ.පී.එල් 2021 සඳහා සහභාගී වන කණ්ඩායම් හය නම්- කත්මණ්ඩු කිංග්ස් ඉලෙවන්, ලලිත්පූර් දේශප්‍රේමීන්, බිරත්නාගා වොරියෝස්, චිත්වාන් කොටින්, පොකාර රයිනෝස් සහ බහිරව ග්ලැඩියේටර්ස් යන කණ්ඩායම් හයයි.

මෙවර තරගාවලිය සදහා වැඩිම විදෙස් ක්‍රීඩකයින් ප්‍රමාණයක් එක්වන්නේ ද ශ්‍රී ලංකාවෙන් වීම විශේෂත්වයක් එම කණ්ඩායම් හය නියෝජනය කරන ශ්‍රී ලංකා ක්‍රිඩකයින් අනුපිළිවෙළින් මෙසේයි.

#1. Lalitpur Patriots කණ්ඩායම සදහා ඕෂද ප්‍රනාන්දු හා සදුන් වීරක්කොඩි ක්‍රීඩා කිරීමට නියමිතව තිබෙනවා.

#2. Biratnagar Warriors කණ්ඩායම වෙනුවෙන් ඩිල්ෂාන් මුණවීර ක්‍රීඩා කිරීමට නියමිතව සිටිනවා.

#3. සීක්කුගේ ප්‍රසන්න ක්‍රීඩා කරන්නේ Chitwan Tigers කණ්ඩායමයි.

#4. උපුල් තරංග හා ධම්මික ප්‍රසාද් Bhairahawa Gladiators කණ්ඩායමත්, සහන් ආරච්චිගේ හා අසේල ගුණරත්න Pakhara Rhinos කණ්ඩායමත් නියෝජනය කිරීමට නියමිතයි.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *