මහේල ජයවර්ධන ශ්‍රී ලංකා ජාතික හා 19 න් පහළ කණ්ඩායමේ උපදේශකයෙකු ලෙස පත් කෙරේ

Sports News

එළඹෙන විස්සයි-20 ලෝක කුසලානය සදහා එක්වන කණ්ඩායම් රැසක් සිය කණ්ඩායමේ උපදේශකයින් ලෙඩ අද්දැකීම් බහුල ක්‍රිකට් ක්‍රිඩකයන් එක්කරගෙන ඇත. එළඹෙන අයි.සී.සී පිරිමි විස්සයි විස්ස ලෝක කුසලාන ක්‍රිකට් තරගාවලියේ පළමු වටයේදී ශ්‍රී ලංකා ජාතික කණ්ඩායම ‘උපදේශකයෙකු’ ලෙස හිටපු ශ්‍රී ලංකා නායක මහේල ජයවර්ධන මහතා පත් කිරීමට ශ්‍රී ලංකා ක්‍රිකට් ආයතනය බලාපොරොත්තු වේ.

දැනට මුම්බායි ඉන්දියන්ස් හි ප්‍රධාන පුහුණුකරු ලෙස කටයුතු කරන ජයවර්ධන, දැනට පැවැත්වෙන ඉන්දීය ප්‍රිමියර් ලීග් තරඟාවලිය අවසන් වූ වහාම එක්සත් අරාබි එමීර් රාජ්‍යයේ (ජෛව බුබුලේ සිට බයෝ බුබුල දක්වා) ශ්‍රී ලංකා කණ්ඩායමට එක්වනු ඇත. ඔක්තෝබර් 16 සිට 23 දක්වා දින 7 ක කාලයක් තුළ ශ්‍රී ලංකා කණ්ඩායම සඳහා සුදුසුකම් ලබා ගැනීමට ඔහු තම විශාල අත්දැකීම් හුවමාරු කර ගන්නා අතර ක්‍රීඩකයින්ට සහ කළමනාකරණ කණ්ඩායමට මිල කළ නොහැකි උපාය මාර්ගික සහයෝගයක් ලබා දෙනු ඇත.

ලබන වසරේ බටහිර ඉන්දීය කොදෙව්හි පැවැත්වෙන 19 න් පහළ ලෝක කුසලාන ක්‍රිකට් තරගාවලිය සඳහා සූදානම් වන 19 න් පහළ ශ්‍රී ලංකා කණ්ඩායමේ උපදේශකයෙකු වීමේ ආරාධනය ද ජයවර්ධන පිළිගෙන තිබේ. මහේලගේ නව තනතුරු වලට ඔහු සාදරයෙන් පිළිගැනීමට ලැබීම ගැන අපි ඉතාමත් සතුටු වෙමු, ඔහු ශ්‍රී ලංකා කණ්ඩායම සහ 19 න් පහළ කණ්ඩායම සමඟ සිටීම ක්‍රීඩකයින්ට විශාල උපකාරයක් වනු ඇති බව ශ්‍රී ලංකා ක්‍රිකට් ආයතනයේ ප්‍රධාන විධායක නිලධාරී අෂ්ලි ද සිල්වා මහතා පැවසීය. ශ්‍රී ලංකා ක්‍රිකට් ආයතනයේ කාර්මික උපදේශක කමිටුව විසින් කරන ලද නිර්දේශයන්ට අනුකූලව ශ්‍රී ලංකා ක්‍රිකට් විධායක කමිටුව විසින් ජයවර්ධන ද්විත්ව තනතුරු සඳහා පත් කරන ලදී.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *