විස්සයි විස්ස ලෝක කුසලාන ඉතිහාසයේ වැඩිම අර්ධ ශතක ලාභීන් පස්දෙනා ගේ ලැයිස්තුව.

Sports News

ජාත්‍යන්තර විස්සයි විස්ස ලෝක කුසලාන ඉතිහාසයේ වසර ගණනාවක් පුරාවටම ලෝක කුසලාන තරඟාවලින් නියෝජනය කල පිතිකරුවන්ගේ හා පන්දු යවන්නන්ගේ ඉතා ආකර්ෂණීය දස්කම් දක්නට ලැබුණි. කෙසේ වෙතත්, T20 ආකෘතිය ක්‍රීඩාවේ ආධිපත්‍යය දැරූ පිතිකරුවන් ගෙන් සමන්විත වන අතර T20 ලෝක කුසලාන වලදී මෙම සම්ප්‍රදාය අනුගමනය කරමින් පිතිකරුවන් ඔවුන්ගේ දක්ෂතා පෙන්වමින් වේගවත්ව ක්‍රිකට් ක්‍රීඩා කිරීම අඛණ්ඩව සිදු කර ඇති අතර, එහි ප්‍රතිඵලයක් ලෙස, විවිධ ක්‍රීඩකයින් විසින් ශතක සහ අර්ධ ශතක කිහිපයක් වාර්තා කර ඇත.

මෙම ලිපියෙන් අපගේ ප්‍රධාන අවධානය යොමු කරන්නේ T20 ලෝක කුසලාන තරගාවලියේදී ක්‍රීඩකයින් වාර්තා කළ අර්ධ ශතක පිළිබඳවයි. කෙසේ වෙතත් විස්සයි විස්ස ලෝක කුසලාන තරඟාවලියේදී අර්ධ ශතක 4ක් හෝ ඊට වැඩි සංඛ්‍යාවක් රැස් කර ඇත්තේ ක්‍රීඩකයින් 13 දෙනෙකු පමණක් වන අතර ඒ අතරින් අර්ධ ශතක 5කට වඩා රැස් කර ඇත්තේ ක්‍රීඩකයින් 5 දෙනෙකු පමණයි. එම ක්‍රිඩකයන් 5 දෙනා ගේ ලැයිස්තුව මෙසේ පෙළගැස්විය හැක.

1. විරාත් කෝලි / අර්ධ ශතක 10

2. ක්‍රිස් ගේල් / අර්ධ ශතක 9

3. මහේල ජයවර්ධන / අර්ධ ශතක 7

4. තිලකරත්න ඩිල්ශාන් / අර්ධ ශතක 6

5. රෝහිට් ෂර්මා / අර්ධ ශතක 6

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *