මුත්තයියා මුරලිදරන් විසින් මහේලට ලිපියක් – සම්පූර්ණ විස්තරය

Sports News

ICC Hall of Fame එකට ඇතුළත් වීම ගැන උණුසුම් සුබ පැතුම්. මෙය ඕනෑම ක්‍රිකට් ක්‍රීඩකයෙකුට ඉමහත් ගෞරවයක් දිගු කාලයක් පුරා ජයග්‍රහණ, දස්කම් සඳහා පිළිගැනීමට ලක්වීම එය ක්‍රිකට් ක්‍රීඩකයින් වන අපි සැබවින්ම උත්සාහ කරන දෙයකි. අපගේ වෘත්තීය ජීවිතය පුරාවටම අපි ආදරය කරන, දැඩි ආශාවකින් යමක් කිරීමට තරම් අපි වාසනාවන්ත වී සිටිමු. එබැවින්, එවැනි විලාසිතා තුළ සර්වකාලීන විශිෂ්ටයන් අතරට ඇතුළත් වීම සැබවින්ම ඇදහිය නොහැකි හා සදාකාලිකව අගය කළ යුතු දෙයකි.

එය ජීවිත කාලයටම හිමිවන සම්මානයක් වන අතර එය ඔබගේ මිතුරන්, තරඟකරුවන් සහ ICC වෙතින් වසර ගණනාවක් පුරා ඔබ ලබා ඇති ගෞරවය පෙන්නුම් කරයි, එබැවින් ඔබේ නම ලැයිස්තුවට එකතු වී තිබීම විශේෂත්වයකි.

මම නම්, ICC Hall of Fame එකට ඇතුළත් වූ පළමු ශ්‍රී ලාංකිකයා වීම ගැන මම පුදුමයට පත් වුණා. දැන් ඔබ, මගේ මිත්‍රයා, ඇතුළත් වෙනවා. එය මට මහත් ආඩම්බරයක් ගෙන දෙන්නේ ඔබ ශ්‍රී ලංකා ක්‍රිකට් සහ ලෝක ක්‍රිකට් වෙනුවෙන් ඔබ ක්‍රිකට් ක්‍රීඩාව වෙනුවෙන් කළ දේ මා දන්නා බැවිනි.

මහේල ජයවර්ධන වසර 18 ක් පුරාවට ශ්‍රී ලාංකේය ක්‍රිකට් ක්‍රීඩාව තුල සිදුකල අනුපමේය සේවය අයගමින් ලෝක කුසලාන අවසන් මහා තරඟ 3 කට ශ්‍රී ලංකාව රැගෙනගිය නායකයෙක් ද වූ මහේල ජයවර්ධන වෙනුවෙන් icc hall of fame සඳහා නිර්දේශිත වූ ප්‍රථම ශ්‍රී ලාංකිකයා වන මුත්තයියා මුරලිදරන් විසින් මෙලෙස මහේල හට සුභාශිංසන එක් කළේය.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *