දඟ පන්දු යවන්නන් අතර වැඩිම ටෙස්ට් කඩුලු ලාභීන් පස්දෙනා

Sports News

ක්‍රිකට් ක්‍රීඩාවේ දීර්ඝතම ආකෘතියේ දඟපන්දු යවන්නන් විසින් වැඩිම කඩුලු ලබා ගැනීම ගැන කතා කරන විට ශ්‍රී ලංකාවේ ජනප්‍රිය දඟ පන්දු යවන ක්‍රීඩක මුත්තයියා මුරලිදරන් තරඟ 133 කට ක්‍රීඩා කර කඩුලු 800 ක් දවාගෙන එම ලැයිස්තුවේ ඉහළින්ම සිටී. දෙවනුව ඔස්ට්‍රේලියාවේ තවත් දක්ෂ ක්‍රිකට් තරුවක් වන ෂේන් වෝන් තරඟ 145 කදී කඩුලු 708 ක් රැස් කළේය.

දඟ පන්දු යැවීමෙන් පිතිකරුවන් භීතියට පත් කරමින් මේ පරම විශිෂ්ඨයන් දෙදෙනා ක්‍රීඩාවේ නියැලුණු කාලයක්ද තිබුණි. දෙදෙනාම නිශ්චිත කාලයක් ටෙස්ට් ආකෘතියේ ආධිපත්‍යය දැරූ අතර තවමත් ඔවුන්ගේ වාර්තා ස්පර්ශ කළ නොහැකි සහ නොබිඳිය හැකි බව පෙනේ.

එම ලැයිස්තුවේ තෙවැනියා වන්නේ ටෙස්ට් තරග 132කදී කඩුලු 619ක් දවාගත් ඉන්දීය කණ්ඩායමේ නිරන්තර දඟ පන්දු යවන ක්‍රීඩක අනිල් කුම්බ්ලේ ය. මුරලිදරන්ගෙන් වගකීම භාරගත් රංගන හේරත් තරග 93කදී කඩුලු 433ක් දවාගනිමින් සිව්වැනි ස්ථානයේ පසුවෙයි.

මුත්තයියා විශ්‍රාම ගැනීමෙන් පසු ශ්‍රී ලංකාවේ ප්‍රමුඛතම දඟ පන්දු යවන්නා බවට පත් වූ හේරත් මුරලිදරන්ගෙන් වගකීම අකුරටම ශ්‍රී ලංකා කණ්ඩායම වෙනුවෙන් ඉටු කළේය. එම ලැයිස්තුවේ පස්වන ස්ථානය හිමිකර ගැනිමට කඩුලු 427 ලබාගත් ඉන්දීය ක්‍රිකට් ක්‍රිඩක රවිචන්ද්‍රන් අශ්වින් සමත් වී ඇත.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *