ක්‍රිස් මොරිස් ඔහුගේ සර්වකාලීන T20 කණ්ඩායම නම්කරයි

Sports News

දකුණු අප්‍රිකානු විස්සයි විස්ස ක්‍රිකට් විශේෂඥ ක්‍රිස් මොරිස් මෑතකදී Sportskeeda සමඟ පැවති මාධ්‍ය සාකච්ඡාවක් අතරතුර ඔහු ඔහුගේ සර්වකාලීන T20 XI කණ්ඩායම නම් කළේය. මොරිස් ඔහුගේ හිටපු IPL කණ්ඩායමේ බොහෝ සාමාජිකයින් තම විස්සයි විස්ස කණ්ඩායමට තෝරා ගත්තේය. ඔහුගේ කණ්ඩායමේ ආරම්භක පිතිකරු යුගලය ලෙස ඉන්දීය නායක රෝහිත් ෂර්මා සමඟින් ක්‍රිස් ගේල් නම් කළේය.

මොරිස් ඔහුගේ සර්වකාලීන T20 කණ්ඩායමේ තරඟ අවසන් කරන්නන් තිදෙනෙකු තෝරා ගත්තේය, එනම් බටහිර ඉන්දීය කොදෙව් නායක කිරන් පොලාඩ්, චෙන්නායි සුපර් කිංග්ස් නායක එම්එස් දෝනි සහ ඉන්දීය තුන් ඉරියව් ක්‍රීඩක හර්දික් පාණ්ඩ්‍යා ය. ඔහු කණ්ඩායමේ නායකයා සහ කඩුලු රකින්නා ලෙස දෝනි නම් කළේය. කණ්ඩායමේ පන්දුයවන්නන් හතර දෙනා වූයේ සුනිල් නරේන්, ජස්ප්‍රිත් බුම්රා, ලසිත් මාලිංග සහ බ්‍රෙට් ලී ය.

ක්‍රිස් මොරිස්ගේ සර්වකාලීන T20 කණ්ඩායම පහත පරිදි පෙළගැස්විය හැක රෝහිත් ෂර්මා, ක්‍රිස් ගේල්, ඒබී ඩිවිලියර්ස්, විරාත් කෝලි, කීරන් පොලාඩ්, එම්එස් දෝනි (නායක සහ කඩුලු රකින්නා), හර්දික් පාණ්ඩ්‍යා, සුනිල් නරේන්, ජස්ප්‍රිට් බුම්රා, බ්‍රෙට් ලී සහ ලසිත් මාලිංග.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *