2021 හොඳම අළු බඳුන ඒකාබද්ධ කණ්ඩායම මෙන්න

Sports News

අළුබඳුන ක්‍රිකට් තරගාවලිය ක්‍රිකට් ක්‍රීඩාවේ විශාලතම ටෙස්ට් තරගාවලිය ලෙස හැදින්විය හැක. මීට වසර කිහිපයකට පෙර සෑම අළු බඳුන තරගාවලියක්ම ක්‍රීඩාලෝලීන්ගේ මංගල්‍යයක් විය. 2021 දී ඕස්ට්‍රේලියානු කණ්ඩායම ශක්තිමත් බව පෙනුනද, එංගලන්ත කණ්ඩායමේ ක්‍රීඩාව වෙනස් කරන්නන් කිහිප දෙනෙකු සිටී. ඕස්ටේ‍්‍රලියානු සංචිතයේ ද දුර්වල ස්ථාන කිහිපයක් තිබේ. එම සටහන මත මෙම ලිපියෙන් අපි 2021 හොඳම අළු බඳුන ඒකාබද්ධ කණ්ඩායම මෙසේ ඔබ වෙත ගෙනහැර දැක්වීමට සූදානම් වේ.

1. ආරම්භක පිතිකරු යුගලය ඩේවිඩ් වෝනර් සහ හසීබ් හමීඩ්

2021 වසරේ හොඳම අළු බඳුන ඒකාබද්ධ කණ්ඩායමේ ඩේවිඩ් වෝනර් සහ හසීබ් හමීඩ් පිතිකරණය අරඹනු ඇත. වෝනර් දැන් කලක සිට ඕස්ට්‍රේලියානු ටෙස්ට් සංචිතයේ ප්‍රධානතමයා විය. ඔහු විස්සයි විස්ස විශේෂඥයකු ලෙස මුලින් සැලකුණද ඔහු තම රට වෙනුවෙන් ටෙස්ට් තරග 85කට වඩා ක්‍රීඩා කර ඇත. පළමු තරගයේදී පවා ඔහු ලකුණු 94ක් ලබා ගත්තේ ඕස්ට්‍රේලියානුවන්ට හොඳ ආරම්භයක් ලබා දීමටයි.

2. මැදපෙළ පිතිකරුවන් ලෙස Marnus Labuschagne, ජෝ රූට් ( කණ්ඩායමේ නායකත්වය ජෝ රූට් මෙහෙයවනු ඇත), ස්ටීව් ස්මිත් සහ ජොස් බට්ලර් ( ජොස් බට්ලර් කණ්ඩායමේ කඩුලු රකින්නා ලෙස කටයුතු කරයි)

ලොව හොඳම පිතිකරුවන් 4 දෙනාගෙන් තිදෙනෙක් මේ වන විට අළු බඳුන තරගාවලියට සහභාගි වෙති. ICC හි ටෙස්ට් ශ්‍රේණිගත කිරීම් ලැයිස්තුවේ අංක 4 හි සිටින ඕස්ට්‍රේලියානු ජාතික Marnus Labuschagne අංක 3 හි ක්‍රිඩා කරයි. ස්ටීව් ස්මිත් සහ ජෝ රූට් මෙම පිතිකරණ අංශයේ හදවත වනු ඇත. ක්‍රියාකාරී ක්‍රිකට් ක්‍රීඩකයින් අතර අළු බඳුන තරගාවලියේදී ස්මිත් තරම් ලකුණු ලබා ගත් කිසිවෙක් නැත.

3. තුන් ඉරියව් ක්‍රීඩකයා වශයෙන් බෙන් ස්ටෝක්ස් කටයුතු කරයි. පන්දු යවන්නන් වශයෙන් පැට් කමින්ස්, මිචෙල් ස්ටාක්, ජේම්ස් ඇන්ඩර්සන් සහ නේතන් ලයන් කටයුතු කරයි.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *