1996 ක්‍රිකට් ලෝක ශූරතාව ගැන බොලිවුඩ් චිත්‍රපටයක්

Sports News

1996 ලෝක කුසලාන ක්‍රිකට් තරගාවලිය අතරතුර ශ්‍රී ලංකාව ආ ගමන් මග පිළිබඳව චිත්‍රපටයක් නිර්මාණය කිරීමට බොලිවුඩ් නිෂ්පාදකවරයකු මේ දිනවල ශ්‍රී ලංකාවට පැමිණ සිටි බව වාර්තා වේ. නිෂ්පාදකවරයා ශ්‍රී ලංකාවේ සහ ඉන්දියාවේ ප්‍රසිද්ධ වෙබ් අඩවියක සංස්කාරකවරයකු බවද පැවසේ. ඒ සම්බන්ධයෙන් ඔහු 96 කණ්ඩායම සමඟ අවබෝධතා ගිවිසුමක් අත්සන් කර ඇති බවයි වාර්තා වන්නේ.

1996 ක්‍රිකට් ලෝක කුසලානය අන්තර්ජාතික ක්‍රිකට් කවුන්සිලය (අයිසීසී) විසින් සංවිධානය කරන ලද හයවන ක්‍රිකට් ලෝක කුසලානයයි. එහි නිල අනුග්‍රාහකයන් වන අයිටීසී හි විල්ස් සන්නාමයෙන් පසුව 1996 ක්‍රිකට් ලෝක කුසලානය විල්ස් ලෝක කුසලානය ලෙසද හැඳින්වේ.

එය පාකිස්තානය සහ ඉන්දියාව විසින් සත්කාරකත්වය දුන් දෙවන ලෝක කුසලානය වන අතර පළමු වරට ශ්‍රී ලංකාවේද තරග පවත්වන ලදී. පාකිස්තානයේ ලාහෝර් හි ගඩාෆි ක්‍රීඩාංගණයේදී පැවති අවසන් මහා තරඟයේදී ඕස්ට්‍රේලියාව පරාජය කළ ශ්‍රී ලංකාව මෙම තරගාවලිය ජයග්‍රහණය කළේය.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *