එංගලන්තයට අවශ්‍ය වන්නේ රිකී පොන්ටින් ඔවුන්ගේ නව ප්‍රධාන පුහුණුකරු ලෙසයි

Sports News

එංගලන්තය 2021-22 අළු බඳුනෙන් පසු ඔවුන්ගේ නව ප්‍රධාන පුහුණුකරු ලෙස රිකී පොන්ටින්ව තෝරා ගැනීමට බලාපොරොත්තු වේ. ඕස්ටේ‍්‍රලියාවේ පැවති එංගලන්ත අසාර්ථක තරගාවලියේන් පසුව දැඩි උණුසුම්කාරී තත්ත්වයකට මුහුණ දී සිටින ක්‍රිස් සිල්වර්වුඩ් වෙනුවට ප්‍රධාන පුහුණුකරු ලෙස හිටපු ඕස්ට්‍රේලියානු නායකයා පත් කිරීමට සූදානම් බවයි.

කෙසේ වෙතත්, ඔහුගේ ඉන්දීය ප්‍රිමියර් ලීගයේ දිල්ලි කැපිටල්ස් සමඟ ඇති සම්බන්ධය සලකා බැලීමේදී ඔහුට එංගලන්ත කණ්ඩායමේ ප්‍රධාන පුහුණුකරු ධූරය මෙහෙයවීම දුෂ්කර වනු ඇත. එංගලන්ත කණ්ඩායමේ ප්‍රධාන පුහුණුකරු ධූරය භූමිකාව සඳහා තවත් අපේක්ෂකයෙකු වන්නේ හිටපු දකුණු අප්‍රිකානු ක්‍රීඩක ගැරී කර්ස්ටන් ය.

ඊසීබී කළමනාකාර අධ්‍යක්ෂ ඈෂ්ලි ගයිල්ස් සිව්වන ටෙස්ට් තරගයට පෙර සිඩ්නි වෙත පැමිණීමට නියමිතව ඇත්තේ පරම ප්‍රතිවාදීන්ට එරෙහිව එංගලන්තයේ දක්‍ෂතාව පිළිබඳ සමාලෝචනයක් පැවැත්වීම සඳහාය.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *